HONG KONG-WEATHER-STORM  PL01

Ponad chmurami – O – zone

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest chodzić po chmurach? Doświadczenie bliskie realnemu można odczuć m.in w Hongkongu w najwyższym barze na świecie w pochmurny dzień. O – zone bar znajduje się na 118 piętrze budynku ICC (International Commerce Centre, w którym zresztą znajduje się moja firma) w hotelu Ritz – Carlton powyżej stacji mtr Kowloon. W słoneczne dni za to rozpościera się przed gośćmi panorama Hongkongu widziala z co z wysokości około pół kilometra.

179731_10152872440635352_1231236142_n

Tak swoją drogą wyglądam okropnie na tym zdjęciu, ale widoki to mam nadzieję, rekompensują 😉

Budynek ICC jest ósmym najwyższym budynkiem na świecie, a bar O – zone położony na jednym z najwyższych pięter. Jest to miejsce wyjątkowo eleganckie, gdzie wieczorami przeważnie można spotkać bankierów czy biznesmenów. Dekoracja wnętrz utrzymana jest w niebiesko – purpurowym kolorze, który ma reprezentować nocne niebo i być poniekąd przedłużeniem widoków, które można podziwiać z oszklonego tarasu w barze.

DSC_0276_2

Klimat bardzo mocno wpisuje się po części klimat barów na dachach budynków np. w Nowym Yorku, ale w dużej mierze jest również bardzo hongkongski. Wieczorami – głównie odwiedzający zamawiają drink oraz przystawki. W weekendy w ofercie jest brunch.

Miejsce jest wyjątkowo godne polecenia dla turystów, ponieważ tuż pod barem na setnym piętrze znajduje się słynny taras widokowy Sky 100, gdzie można podziwiać bardzo podobny widok ale trzeba płacić za wejście. W barze natomiast można rozkoszować się widokiem, jednocześnie popijając drinka w podobnej cenie.

Dajcie znać w komentarzach jakie bary z widokiem na świecie bądź w Polsce odwiedziliście i polecacie.

Share on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Facebook
  • gostek

    Drink w podobnej cenie, czyli wyższej czy niższej od ceny biletu? :)

  • Asia Bielawska

    Chyba się tam wybiorę w przyszłym tygodniu :)