DSC_0276

Strony o Hongkongu, na które warto zaglądać i które warto znać

Zdaje się, że jakoś sporo osób ostatnio planuje wyjazd do Hongkongu, gdyż dostaje co raz więcej zapytań o to jak zorganizować sobie pobyt i co warto wiedzieć. W zakładce Inni o Azji podałam już kilka fajnych blogów, na które warto zerknąć jeśli ktoś jest zainteresowany tematyką azjatycką. Dziś jednak chciałabym Wam podrzucić parę linków po polsku, z którymi warto się zapoznać przed wyjazdem do Hongkongu w celach podróżniczych bądź biznesowych. Poniżej znajdziecie użyteczne adresy, które mogą Wam się przydać w trakcie pobytu. Blogów z samego Hongkongu, oprócz mojego są dosłownie ze dwa, z czego jeden nieaktywny, ale jest w nimi dość sporo takich klatek z życia codziennego, więc też go zamieszczam.

1. Strona Konsulatu Generalnego Polski w Hongkongu

http://www.hongkong.msz.gov.pl/pl/

To jest pierwszy adres, który w razie nagłych przypadków powinniście znać. Zwłaszcza jeśli będziecie mieć problemy z cyklu „zgubiłem paszport albo portfel”. Nie życzę nikomu, ale warto wiedzieć, że jest Konsulat, który ewentualnie w takich sprawach może pomóc.

2. Polska Izba Gospodarcza w Hongkongu

http://www.polcham.hk

To adres dla wszystkich biznesmenów ale również dla samej Polonii. Świetna platforma networkingowa dla wszystkich posiadających interesy w Hongkongu bądź planujących założenie tu biznesu. Izba gospodarcza prowadzona jest przez fantastyczne osoby, które miałam okazję poznać osobiście i myślę, że na pewno warto znać ten adres.

3. HK TDC – Rada Rozwoju Handlu Hongkongu

http://www.hktdc.com/info/ms/a/pl/1X04BF4N/1/O-HKTDC.htm

Jest to instytucja, która promuje międzynarodowy biznes w Hongkongu. Zajmuje się organizacją targów, czy spotkań tematycznych dotyczących biznesu. Na ich stronie można znaleźć też przydatne informacje dotyczące samej podróży, warunków pogodowych, zwyczajów kulturowych, które mogą się okazać barierą przy pierwszym kontakcie z miastem.

4. Natonial Geographic o Hongkongu

http://www.national-geographic.pl/artykuly/pokaz/hongkong/

Tutaj link z artykułem NG o Hongkongu. Możecie też wrzucić w ich wyszukiwarkę Tag Hongkong i jest mnóstwo fantastycznych fotogalerii. Osobiście, niezwykle lubię National Geographic i ich redaktor naczelną. Wiecie o kogo chodzi? Zatem polecam Wam ich artykuły.

5. Blog Weroniki i Tomka

http://weronika-i-tomek.bloog.pl/

Małżeństwo Polaków mieszkające w Hongkongu. Ostatnio urodził im się synek, więc jest parę postów nt. samego porodu oraz życia tutaj z rodziną.

6. 101% Hongkongu w Hongkongu

http://kylemehr.avx.pl/hk/?blog=hongkong

Ten blog już zdaje się być nieaktywny, ale autorka chyba jako jedna z nielicznych obcokrajowców mówi po kantońsku i to jest naprawdę godne podziwu, bo język jest niezwykle trudny. Myślę też, że znając lokalny dialekt ma ona jeszcze większy dostęp do pewnych zwyczajów czy niuansów kulturowych, które mi mogą umykać.

Trudno dość znaleźć informacyjne linki po polsku o Hongkongu. Być może mi coś umknęło. Przygotuje osobny post z linkami i stronami po angielsku – tych będzie akurat masa. Dajcie znać w komentarzach jeśli znacie fajną stronę po polsku, która by się nadawała do tej kompilacji?

Share on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Facebook
 • Damian Folk

  Bardzo ciekawy wpis. Dodaję

  Cię do mojej listy najlepszych blogów turystycznych http://blogi-o-turystyce.blogspot.com/. Liczę na więcej

  ciekawych wpisów.

  • Dzięki! Bardzo się cieszę i obiecuję pisać ile tylko mi czas pozwoli :)

 • Trochę mało z Hong Kongu. Więcej nas jest z Mainland China.:)

  • Wiem wlasnie. Planuje też taki post przygotować o fajnych blogach z Chin. 😀